همکاری با ما

قصد همکاری در توسعه و بهبود ویراستیار را دارید؟ راه‌های بسیاری برای این‎کار وجود دارد! فهرست زیر مجموعه ایده‌هایی است که به نظر ما می‌رسد. اگر فکر می‌کنید به نحو دیگری می‌توانید در بهبود ویراستیار سهیم باشید با ما تماس بگیرید.

دادگان
یکی از مهم‌ترین ارکان ویراستیار، بخش دادگان مورد استفاده در آن است. دادگان ویراستیار یکی از بهترین مجموعه دادگان زبان فارسی است که تاکنون تهیه شده اما هیچ چیزی کامل نیست و ویراستیار هم مشمول این قاعده است. اکثر مشکلاتی که کاربران ویراستیار با آن مواجه می‌شوند، به دلیل نقص دادگان است. به همین دلیل امکانی در افزونه‌ی ویراستیار پیش‌بینی شده تا کاربران بتوانند با افزودن واژه، واژه‌نامه‌های شخصی برای خود تولید کنند. شما می‌توانید با ارسال لغت‌نامه‌های شخصی خود برای ما، در غنی‌سازی دادگان ویراستیار سهیم باشید. همچنین می‌توانید اقدام به ایجاد واژه‌نامه‌های تخصصی نموده و آن را برای ما ارسال دارید تا این واژه‌نامه‌ها با نام خود شما در ویراستیار قرار گیرد. 

گزارش خطا
تیم ویراستیار در فواصل زمانی منظم خطاهای کشف شده توسط کاربران را تصحیح  کرده و در نسخه‌های جدید اعمال می‌کند. اگر خطایی در ویراستیار مشاهده کرده‌اید، می‌توانید از طریق فرم گزارش خطا یا گروه کاربران ویراستیار به ما اطلاع دهید

پیشنهاد قابلیت
تیم کوچک ویراستیار به طور پیوسته پی‌گیر بررسی قابلیت‌های نو است. اگر دوست دارید ویراستیار امکان خاصی داشته باشد، ایده‌های خود را به ما بگویید. در همین راستا، اگر توسعه‌دهنده و برنامه‌نویس هستید، قسمت توسعه را ببینید.

توسعه
اگر توسعه‌دهنده نیستید، یا علاقه‌ای به توسعهٔ متن‌باز ندارید می‌توانید از این بخش عبور کنید!
ویراستیار به صورت متن‌باز ارائه شده است و همانند سایر نرم‌افزارهای متن‌باز از همکاری توسعه‌دهندگان خلاق استقبال می‌کند. شما می‌توانید با دریافت کد منبع ویراستیار یا رابط‌های توسعهٔ آن نسبت به توسعه‌ی کاربردهای آن اقدام نمایید. تیم توسعه‌ی ویراستیار نیز از پروژه‌هایی که بر پایهٔ ویراستیار توسعه می‌دهید استقبال می‌کند و در صورت تمایل شما آن‌ها را در سایت ویراستیار با نام خود شما مورد ارجاع قرار می‌دهد.

ترویج و حمایت از ویراستیار
ویراستیار را به دیگران معرفی کنید، در شبکه‌های اجتماعی، سایت‌ها و وبلاگ‌هایتان ویراستیار را نقد کنید و به این ترتیب سهم بزرگی در گسترش زبان فارسی و فرهنگ ارائه نرم‌افزارهای مجانی و متن‌باز داشته باشید. می‌توانید ما را در فِیس‌بوک و توییتر نیز دنبال کنید. ما لوگوهایی نیز برای شما آماده کرده‌ایم که می‌توانید آنها را در وب‌سایت یا وبلاگ خود قرار داده و از ویراستیار حمایت کنید!